Vnútorná očista organizmu

Vnútornú očistu nie je možné dosiahnúť bez správnej výživy

Image

Ako si môžeme poradiť so zápchou, syndrómom dráždivého traktu, nadúvaním, bolesťami žalúdka a kožnými problémami tak, aby sme pri tom získali viac energie a zároveň sa nesťažovali na svoj žalúdok?


Pokiaľ Vás dlhšiu dobu trápia tieto problémy (trpíte nejakou zápchou, syndrómom dráždivého traktu, ťažkou plynatosťou a nadúvaním, obezitou, chronickou vyčerpanosťou, kyslým reflexom, parazitmi, bolesťami žalúdka, kožnými a vlasovými problémami), určite ste už urobili všetko pre to, aby ste sa týchto bolestí zbavili. Určite ste už vyskúšali preháňadlá, eventuálne iné lieky dostupné bez predpisu, tak i na predpis od lekára. Nebolo to však nič platné, pretože Vaše problémy stále pretrvávajú. Prečo? Pretože sa Vám nepodarilo odstrániť koreň problému.
 

Čo je teda koreňom najväčších tráviacich problémov?
Ako by ste sa cítili, keby sa po vnútornej strane Vášho hrubého čreva mesiace, roky, resp. desaťročia prichytávali dlhé kusy výkalov plné toxických látok? Zrejme by ste sa sťažovali na zápchu, nadúvanie a letargiu. Vaše črevá by boli každodenne iritované týmito zhlukmi, ktoré sú pôvodcami ochorení (označujú sa IBS). Len sa zamyslite nad tým, čo môže spôsobiť taký toxický zhluk! Bolesti žalúdka a zápchu, vyčerpanosť, plynatosť a nadúvanie, bolesti hlavy, pokazený žalúdok, priberanie a veľké vysunuté brucho. Zoznam je skoro bez konca.
 

Smrť začína v hrubom čreve
Neveríte tomu? Opýtajte sa ktoréhokoľvek patológa. Pitvy často vykazujú, že hrubé črevo je z 80% zanesené výkalmi." - Vegetarian Times, marec, 1998.
Zlepšite si kvalitu života
S utrpením, ktoré spôsobujú tieto bolestivé a rušivé symptómy, môžete skoncovať v prípade, že sa Vám podarí pochopiť to, čo môže vyvolávať všetky choroby tela a jeho toxikáciu cez rôzne látky, ktoré napĺňajú hrubé črevo.
Prečo je tak životne dôležité, aby ste si pravidelne prečistili a detoxikovali svoj organizmus?
Ako správne prečistiť a detoxikovať hrubé črevo a vnútorné orgány?
S akými blahodarnými účinkami môžete počítať a akým spôsobom sa Vám zlepší kvalita života?
Čo treba vedieť o látkach znečisťujúcich organizmus?

V práci a doma sme všetci vystavení tisíckam rôznych toxických a chemických látok, ktoré vdychujeme vzduchom, alebo prijímame do nášho organizmu jedlom, pitnou vodou a prípravkami farmaceutického priemyslu. Naviac spotrebujeme oveľa viac cukru a synteticky upravených potravín ako kedykoľvek počas histórie ľudstva a pravidelne si poškodzujeme zdravie rôznymi stimulačnými a ukľudňujúcimi prípravkami.
Pokiaľ ste sa ešte nikdy nezaujímali o znečisťujúce látky, ktoré nás obklopujú, tak je na čase, aby ste zmenili svoj názor a venovali pozornosť tomuto problému. Z roka na rok sa dostáva do vzduchu a do našej pitnej vody milión ton chemických látok. Vedci už začali skúmať hladinu znečistenia ľudského organizmu a výsledky sú značne znepokojujúce. Výskumy jednoznačne potvrdzujú, že náš organizmus nie je schopný neutralizovať všetky tie toxické a chemické látky, ktoré denne vdychujeme alebo prijímame spolu s potravou. Jednoducho sa hromadia v našich bunkách (obzvlášť v tukových bunkách), v našich tkanivách, krvi, orgánoch (ako sú napr. hrubé črevo, črevá a mozog) a ukladajú sa na neurčitú dobu, spôsobujúc neskôr rôzne choroby.

Čo musíme vedieť o parazitoch?
Toxické látky a „neživé” umelé potraviny spôsobujú zlé trávenie, ktoré potom vedie k vytváraniu takýchto výrastkov, medzi inými aj v hrubom čreve. Tieto toxické exkrementy sa potom často meniav zlovestný svet strašidelných tvorov, v ktorom sa živia živočíchy a paraziti.

 Kedy je potrebné uskutočniť vnútornú očistu?
Pýtali ste sa niekedy či je potrebné dodržovať aj vnútornú očistu tela? Je moje telo čisté aj zvnútra? Svoj zovňajšok samozrejme udržujete v čistote: sprchujete sa, pravidelne si umývate zuby a vlasy, ale udržujete sa čistým aj zvnútra? V tomto modernom, toxickými látkami plnom svete je stále väčšia pravdepodobnosť, že hrubé črevo („systém odpadových vôd tela"), črevá a ďalšie orgány potrebujú takisto pravidelnú očistu. Presne ako auto, ktoré potrebuje pravidelnú výmenu oleja.

Ako môžete zistiť, že prišiel čas, aby ste oslobodili svoje telo od nahromadených toxických látok, parazitov a iných exkrementov? Pokiaľ si všimnete jeden alebo niekoľko z nižšie menovaných symptómov, tak nadišiel čas, aby ste prikročili k vnútornej očiste:

  • Častá únava a slabosť
  • Plyny a nadúvanie
  • Nadváha
  • Alergia na rôzne druhy jedla
  • Nedostatočné trávenie
  • Dráždivosť, náladovosť
  • Sťažené dýchanie a silne zapáchajúca stolica
  • Parazity v stolici
  • Časté nachladnutia, vracajúce sa bolesti hlavy
  • Chronická zápcha
  • Syndróm dráždivého traktu (IBS)
  • Vysunuté brucho
  • Neupokojiteľný pocit hladu
  • Kožné problémy, vyrážky, a pod.
  • Pocit kovovej chuti v ústach
  • Zlatá žila

 


Ako uskutočniť vnútornú očistu organizmu?
Teraz, keď už vieme, prečo je tak nesmierne dôležitá pravidelná očista a detoxikácia organizmu, musíme taktiež vedieť, ako ju môžeme správne vykonávať. Pozrime sa na nasledujúci krátky prehľad:
Najskôr vykonáme očistu hrubého čreva vlákninou, aby sme odstránili všetky toxické nánosy, usadeniny a parazity.
Pri očiste hrubého čreva musíme doplniť tie vzácne baktérie, ktoré udržujú rovnováhu črevnej flóry, ktorá Vás bude následne chrániť. Tá predstavuje súčasť imunitného systému.
Nakoniec, ako posledný krok, za pomoci aminokyselín, vitamínov a nerastných látok detoxikujeme pečeň, krv, mozog, tkanivá, koniec koncov celé telo.
Toto všetko môžeme docieliť pomocou viacerých odlišných postupov, ale podľa mojich skúseností je najjednoduchšou, najefektívnejšou a najbezpečnejšou metódou používanie čistiaceho a detoxikačného programu – vláknina, vitamínové prípravky, ovocie a zelenina, zmena stravovacích návykov, redukcia hmotnosti.
 

Tento postup Vám umožní, aby ste :

  • vyčistil hrubé črevo od nahromadených toxických zhlukov a s využitím diétnej vlákniny z liečivých rastlín predišiel tvorbe nových zhlukov;
  • zničil škodlivé parazity v hrubom čreve a v ostatných častiach tela, zahrňujúc črevné parazity a ich vajíčka;
  • pomohli obnoviť normálnu črevnú funkciu a napomáhal k jej správnej činnosti.

 

Čo znamená správna výživa?
Naše telo potrebuje energiu na prácu, výživné látky na regeneráciu, a miniatúrne množstvá životne dôležitých látok na povzbudenie látkovej výmeny. Ako skutočný umelec v prežití vie sa naše telo mnohého zriecť, mnohé látky nahradiť, vytvoriť si zásobárne, aj ich vyprázdniť, ba dokonca si vie poradiť aj s množstvom škodlivých vecí. Inými slovami – veľa vydržíme. Lenže od ideálneho stavu sme zvyčajne vzdialení na míle. Čím presnejšie naším stravovaním uspokojujeme potreby tela, tým lepšie ono funguje.

 

Dnes už vieme o nárokoch, ktoré kladie telo na výživu:

  • Energia, čiže prívod kalórií, by mal zodpovedať skutočnej potrebe - mali by sme svoju ideálnu hmotnosť držať v rozumných hraniciach.
  • Dôležité je zostaviť denný jedálny lístok čo najvšestrannejšie, aby v zásobovaní nevznikali nijaké medzery.
  • Jedlá by mali byť rozdelené čo najrovnomernejšie na celý deň, aby sa predišlo náhlemu poklesu výkonnosti alebo preťaženiu tráviaceho ústrojenstva.
  • Musíme zaručiť prísun životne dôležitých vitamínov, mastných kyselín a aminokyselín.
  • Výživa by mala byť podľa možností bez škodlivých látok – to platí najmä o nikotíne a alkohole, ale aj o nežiadúcich pozostatkoch chemických látok.

STRUČNE: Ak nechceme len prežiť, ale urobiť z nášho života to najlepšie, môžeme pre to veľa urobiť práve uvedomelým stravovaním.

 

Jedením ku kráse
Krása, to nie je len správna hmotnosť. Zdravá, čistá pleť, lesklé bohaté vlasy, žiarivé oči, pevné nechty a nie na poslednom mieste vitálnosť a zdravie tiež patria k pôvabom atraktívneho človeka.
To, čo môžete pre svoju krásu urobiť zvonka, je obmedzené: môžete pokožku a vlasy chrániť, a prirodzene, optický dojem zlepšiť malými trikmi. Ale kožu, vlasy a nechty vyživujú látky, ktoré naše telo prijíma v strave. Náš tráviaci systém ich uvoľňuje z potravy a krvný obeh ich odnáša na potrebné miesta. Zároveň krv berie so sebou produkty látkovej výmeny, prepravuje ich do pečene a obličiek, aby boli zbavené jedov. Je to potrebné, pretože naše bunky sa stále obnovujú - u mladého človeka omnoho rýchlejšie ako u staršieho. Čím hladšie táto výstavba a odbúravanie funguje, tým sme krajší.

Záleží na správnom zložení
Na prvý pohľad to vyzerá ťažko, taký vitamín si dodať, toľko a toľko minerálov a vlákniny skonzumovať,... Ale nie je to také ťažké, ako sa zdá. Usilujte sa jesť menej tukov, šetrite na saláme, mäse, zákuskoch a čokoláde. Keď tuk, tak hodnotný olej alebo kvalitné maslo. Jedzte veľa zeleniny a ovocia, najlepšie v surovom stave. Odporúčať možno aj mrazené potraviny. Pite dostatočne veľa tekutín, najlepšie vodu alebo nesladenú minerálku. Neprepchávajte sa živočíšnymi bielkovinami : ryby, syry a mäso stačí v primeranom množstve. Obmedzte cukor, bielu múku, sladkosti, alkohol a sladké osviežujúce nápoje.

Ak chceme svojmu telu pomôcť a zbaviť sa tak zdravotných problémov, potrebujeme mu aspoň trochu rozumieť. Musíme sa naučiť reagovať na jeho signály, ktorými dáva najavo, že niečo nie je v poriadku. Je len otázkou času, kedy sa problém prejaví vo forme nejakej choroby. Načúvajme svojmu telu, objavme, čo potrebuje a nájdime prijateľný a vyhovujúci spôsob ako to dosiahnuť.

Prvým signálom býva pocit únavy.
Často sme unavení, nič sa nám nechce, odkladáme povinnosti na ďalšie dni a siahame po káve a cigarete, či poháriku na posilnenie. Uvedomili ste si niekedy, koľko energie majú malé deti, veď sa v jednom kuse pohybujú. S vekom sa niekedy energia stráca a ako rýchle nám bude ubúdať, to skutočne záleží len na nás. Nedostatok minerálov a vitamínov môže byť prvým príznakom únavy. Hľadajme príčinu svojej únavy a neriešme ju kávou, či inými stimulačnými látkami. Veľmi častým signálom sú bolesti rôzneho druhu. Bolesť je obranný signál tela. Často sa vyšetrením nič nezistí, ale to že nás niečo bolí znamená, že niečo nie je v poriadku. Čo urobíme, keď nás bolí hlava? Dáme si tabletku. Bolí nás žalúdok, tabletku, bolí nás chrbát, koleno a pod. tabletku. Áno, utlmíme bolesť, ale neodstránime príčinu. Bolesť znamená, že dochádza k poruche funkcie, vzniku zápalového ložiska alebo iného poškodenia v systéme. Pokiaľ budeme len tlmiť bolesť liekmi, stav sa bude zhoršovať až prepukne v chorobu, kedy je už príčina jasná.

Vláknina
Pri prekonávaní syndrómu dráždivého čreva je zvlášť dôležitá strava bohatá na vlákninu. Mnohí ľudia postihnutí týmto ochorením si ako vhodný zdroj vlákniny vyberú vločky s vysokým obsahom pšeničných otrúb. Avšak vláknina v týchto vločkách môže byť príliš tvrdá pre črevá a niektorí ľudia môžu byť na ne citliví. Z týchto dôvodov oveľa vhodnejšie sú také potraviny, ako ovocie, zelenina a hnedá ryža. Chorý by mal každý deň zjesť minimálne 5 dávok ovocia alebo zeleniny. Vhodné sú ovsené produkty.
Dostatočný príjem tekutiny je nevyhnutný pre zdravú funkciu čriev. Čistá voda je vhodnejšia ako nápoje s obsahom cukru alebo kofeínu.

Medzi základné zásady racionálnej výživy patrí striedmosť v jedení.

Príjem energie by mal zodpovedať výdaju. Princíp vyrovnanosti jednotlivých zložiek potravy. Uvádza sa, že pomer medzi príjmom tukov, cukrov a bielkovín by mal zodpovedať pomeru 30:55:15. Predovšetkým príjem tukov by sa mal nadradiť príjmom cukrov ktoré tvoria pohotovejší zdroj energie. Rozdelenie počtu jedál má zodpovedať 4 až 5 dávkam denne a ich pravidelnom príjme v rovnakom čase. Energetická hodnota jedla by mala byť najväčšia ráno a predpoludním. Popoludní a večer sa energetická hodnota potravy znižuje. Veľmi dôležitým faktorom je pestrosť potravy, ktorý zabezpečuje pravidelný príjem všetkých zložiek potravy. Popri príjme potravy je veľmi dôležitý príjem vody a tekutín, tak aby sa podporil proces trávenia, vylučovania a celý cyklus látkovej premeny. Nenahraditeľný význam má príjem pochutín , ktoré vytvárajú chuť do jedenia, podporujú trávenie a zvyšujú chutnosť potravy.

 

Základom všetkých problémov sú nevhodné stravovacie návyky, nedostatok živín v konzumovanej strave, nadváha, konzumácia nevhodných jedál. S našimi programami dosiahnete nielen zníženie Vašej hmotnosti, regeneráciu Vášho organizmu, ale aj jeho vnútornú očistu, a teda aj lepšiu kvalitu svojho života. Stačí sa len do nich zapojiť, dodržiavať stanovené princípy a doporučenia a Vaše telo bude ako znovuzrodené. K tomu Vám želáme veľa odhodlania, vnútorného presvedčenia a úspechov.

REKLAMNÁ PLOCHA